گروپ دیزاین | ارائه دهنده خدمات نوین

اپلیکیشن (Application)

 ۱۸ تیر ۱۳۹۸

اپلیکیشن  اپلیکیشن (Application)

به تمامی برنامه هایی که هر روز با آن سر و کار داریم اپلیکیشن یا Application) app) میگویند به جز نرم افزار های سیستم عامل.

امروزه جهان پیرامون ما مملو از اپلیکیشن هایی است که بسته به نیاز متفاوت کاربران طراحی شده و در دسترس آنها قرار گرفتند اند. این اپلیکیشن ها را می توان بر روی PC ، گوشی موبایل و تبلت نصب کرد، همچنین میتوان حضور گسترده ی آن ها را در لوازم منزل مانند یخچال و لباس­شوئی و ظرف­شوئی و … مشاهده کرد ؛ از طرفی یک سری از اپلیکیشن ها نیز به منظور کنترل رفت آمدهای منزل و دفتر کار و تنظیم خودکار نور و دمای محیط  طراحی شوند.

با توجه به نیاز کاربران نرم افزار های زیادی برای سیستم عامل های مختلف ایجاد شده است ، هرچند تولید کنندگان در این راستا سعی دارند اپلیکیشن‌هایی تولید کنند که برای تمامی سیستم عامل ها قابل اجرا باشند.

اپلیکیشن - app اپلیکیشن (Application)

انواع مختلفی از app ها وجود دارد ، مثلاً برای ویرایش عکس نرم افزاری مثل ” Photoshop ” ، برای صفحات وب نرم افزاری مثل ” Chrome ” و برای گوش دادن به موسیقی یا تماشای ویدیو می توان از ” KMplayer ” استفاده کرد . مشابه نرم افزار هایی که نام برده شد را میتوان در تنوع بسیار زیاد در فروشگاه های مخصوص نصب و خرید اپلیکیشن ( فروشگاه هایی مانند : Apple Store , Google Play ,  Microsoft Store) جستجو کرد .

تفاوت میان وب سایت و اپلیکیشن

اپلیکیشن - تفاوت اپلیکیشن با وب سایت اپلیکیشن (Application)

در وب سایت ها حجم گسترده‌ای از محتوا را میتوان آپلود کرد و کار اصلی آنها انتشار اخبار یا توضیح دادن در مورد خدماتی خاص است که به صورت آنلاین در اختیار کاربر قرار می گیرد.

اما اپلیکیشن های ، برنامه هایی کاربردی اند که روی گوشی هوشمند موبایل نصب می‌شوند و در واقع یک ماهیت فیزیکی داشته و مهم تر از آن کارایی اغلب آن ها به صورت آفلاین بوده و بدون نیاز به اینترنت می باشد.

تفاوت های زیادی میان وب سایت ها و اپلیکیشن ها وجود دارد که اکنون به برسی برخی از آن ها می پردازیم :

  • وب سایت ها یک ویترین نمایشی هستند ولی اپلیکیشن ها برنامه هایی کاربردی اند که می توانند خدماتی را به ما ارائه دهند و کاملاً در دسترس اند.
  •  سایز دستگاهیکه میخواهیم  یک اپلیکیشن یا سایت را به وسیله ی آن باز کنیم : سایت معمولا برای باز شدن بر روی کامپیوتر (با حداقل ۱۵ اینچ سایز ) طراحی میشود این در حالیست که یک اپلیکیشن به گونه ای طراحی شده است که  بر روی همه نوع سایز( از ۳ اینچ تا ۱۰ اینچ ) توانایی اجرا شدن داشته باشد .
  • تفاوت در طراحی محیط ، برای مثال در سایت میتوان یک جدول را بطور کامل نمایش داد در حالیکه ممکن است برای نمایش دادن همان جدول در اپلیکیشن ناچار باشیم گرافیک و طراحی آن را تغییر دهیم.

 

0 0 vote
Article Rating
مشترک ها
به من اطلاع بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
گفتگو از طریق واتس آپ