گروپ دیزاین | ارائه دهنده خدمات نوین

آموزش برنامه نویسی لاراول

 ۲۶ خرداد ۱۳۹۹

آموزش برنامه نویسی لاراول

در این مبحث از گروپ دیزاین به معرفی و آموزش برنامه نویسی لاراول می پردازیم.

لاراول فریم ورکی مبتنی بر معماری MVC است. این فریم‌ ورک امکانات هوشمندی در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد و برنامه‌ نویسی را برای آن ها لذت بخش تر می‌کند. آموزش برنامه نویسی لاراول برای برنامه نویسانی که با زبان PHP آشنایی دارند، بسیار آسان خواهد بود.

این فریم ورک در بین سایر فریم ورک های PHP از امنیت و سرعت توسعه بیشتری برخوردار است. از طریق لاراول شما قادر خواهید بود بدون اینکه تغییری در کدهای اصلی ایجاد کنید، عملکرد بسیاری از بخش ها را تغییر دهید. لاراول کتابخانه های بسیار متنوعی دارد و از اغلب کتابخانه های فریم ورک سیمفونی نیز استفاده می کند. همچنین این فریم ورک سرویس های مختلفی را برای برنامه نویسان ارائه می دهد. به عنوان مثال سرویس هایی همچون تأیید هویت، دسترسی‌های کاربران، کنسول Artisan، پرداخت و صورتحساب، کش، مجموعه‌ها و … تنها گوشه ای از سرویس هایی است که این فریم ورک در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد.

پیش نیازهای آموزش برنامه نویسی لاراول

 • آشنایی با HTML و CSS
 • آشنایی با PHP
 • آشنایی با دیتابیس
 • آشنایی با شی گرایی (OOP)
 • آشنایی با معماری MVC
 • آشنایی با دستورات خط فرمان
 • آشنایی با Composer

چرا آموزش لاراول سون لرن را بخریم ؟

 • یادگیری لاراول و بروز رسانی آسان فریم ورک لاراول
 • آسان‏ سازی کار های معمول در روند برنامه ‎نویسی نظیر احراز هویت، روتینگ، جلسات و کَش
 • راه ‎اندازی سریع و آسان محیط‎ ها و روابط چندگانه
 • بهره ‎گیری از ریموت کامپوننت
 • محدود‎کردن Eloquent با دستورات ساده
 • بهبود سرعت و افزایش ۱۰۰ درصدی سرعت مسیرها
 • دلپذیر کردن فرآیند توسعه برای توسعه ‎دهندگان بدون به خطر انداختن قابلیت‎های برنامه
 • استفاده از شیوه استاندارد Bundle در  نسخه ‎های اولیه و استفاده از پکیج ‎ها در نسخه جدید
 • اجرای آزمایش‎ های واحد متعدد با دستورات بسیار ساده
 • دسترسی ساده به دیتابیس و سهولت در تغییر وکنترل کدها و بروز رسانی و توسعه برنامه ‎ها
 • استفاده از موتور تپملیت Blade

آموزش برنامه نویسی لاراول آموزش برنامه نویسی لاراول

سرفصل های آموزش لاراول

آموزش آماده سازی محیط کار در لاراول

در این قسمت مقدمات و محیط برنامه نویسی برای شروع آموزش لاراول را پیاده سازی میکنیم

مقدمه ای بر شی گرایی ( تفاوت کدنویسی رویه ای و شی گرا) در لاراول

در این جلسه از گروپ دیزاین در مورد شی گرایی و موارد اون صحبت می کنیم. در ابتدای جلسه در مورد visibility خاصیت ها و نحوه استفاده اونها صحبت می کنیم. در ادامه به ارث بری و کاربرد های اون در برنامه های بزرگ می پردازیم و در نهایت مبحث interface ها رو آموزش میدیم تا برای کلاس ها قرارداد هایی رو پیاده سازی کنیم که باید از این قرارداد ها پیروی کامل بکنند.

مقدمه ای بر شی گرایی ( کلاس، ارث بری و interface ) در لاراول

در این جلسه در مورد شی گرایی و موارد اون صحبت می کنیم که همچون صحبت های ذکر شده در بالا انجام می شود.

مقدمه ای بر شی گرایی (بخش سوم و آخر – static و abstract و trait ) در لاراول

در این جلسه در مورد کلاس های abstract و استفاده اونها و هم چنین تفاوت اونها با interface ها صحبت می کنیم. در ادامه در مورد فیلد ها و متدهای static صحبت می کنیم و در انتها trait ها رو بررسی می کنیم.

آموزش بررسی ساختار laravel و migration ها در لاراول

در این جلسه ساختار دایرکتوری های پروژه ای که با laravel ایجاد شده رو بررسی میکنیم . در ادامه به بحث migration ها و کاربرد آنها در مدیریت جدول های دیتابیس می پردازیم

آموزش آشنایی با Routing فریمورک Laravel در لاراول

در برنامه های وب اپلیکیشن یه قسمتی وجود داره برای کنترل و هدایت درخواست های کاربران که بهش میگن مسیر یابی . این مسیر یابی در واقع آدرس هایی رو تعریف میکنه که کاربر میتونه از اونها اطلاعات بخونه یا اطلاعات بفرسته.

آموزش برنامه نویسی لاراول هم به عنوان یک فریمورک پیشرفته از یک سیستم routing قوی و ساده استفاده می کنه که در این جلسه کامل به اون می پردازیم

آموزش آشنایی با Blade و مدیریت فایل های View در لاراول

طراحی برنامه های تحت وب  یکی از مهم ترین بخش های برنامه view ها هستند. view ها بخش خروجی سایت و مواردی که کاربر نهایی می بینه رو هندل میکنه. از بخش پنل کاربری و مدیریت گرفته تا بخش خروجی اصلی سایت که اطلاعات در اونجا نمایش داده میشه. در این جلسه با استفاده از موتور قالب Blade این قسمت از برنامه رو مدیریت می کنیم.

فضاهای نام در controller ها در لاراول

controller ها وظیفه اصلی مدیریت درخواست ها رو بر عهده دارند و این درخواست ها در بخش های مدیریت و سمت کاربر باید به صورت جداگانه پیاده سازی بشه. در این جلسه این نوع پیاده سازی رو آموزش بدیم تا کدهای بهتری رو برای کنترلر ها اموزش داده می شود.

Model و ذخیره سازی اطلاعات در لاراول

برای ذخیره سازی داده ها در جدول های دیتابیس از model ها می شود که وظیفه برقراری ارتباط با دیتابیس و مدیریت تراکنش ها و کوئری ها را بر عهده دارند. در لاراول مدل ها توسط کلاس های خاصی تعریف شده که متد ها و ویژگی های خاصی دارند که در این جلسه بررسی می شوند.

آموزش اعتبار سنجی داده های فرم در لاراول

اعتبار سنجی داده های فرم ها همیشه از دغدغه های توسعه دهندگان وب بوده و دردسر های خودش رو داشته. فریمورک های پیشرفته مثل laravel به راحتی این موارد رو هندل می کنن. آموزش برنامه نویسی لاراول با بحث اعتبار سنجی فرم های لاراول آشنا می شیم و موارد مختلف اون بررسی می شه.

آموزش اعتبارسنجی با Form Request و نمایش لیست داده ها در لاراول

در بحث اعتبار سنجی داده ها در جلسه قبل با استفاده از متد validation در کنترلر این کارو انجام دادیم و در این جلسه ی اموزشی با FromRequest ها آشنا میشیم که کد های اعتبار سنجی رو از بخش کنترلر ها جدا میکنه و هم چنین قابلیت استفاده مجدد در بخش های دیگه رو بهمون میده.

آموزش پیاده سازی operation های لیست کاربران در لاراول

در نمایش لیست کاربران به یک سری عملیات ها نیاز داریم که برای هر نفر به صورت جداگانه اتفاق میفته. حذف کردن و ویرایش و … نمونه هایی از این عملیات ها هستند. در این بخش در این مورد صحبت می شود و عملیات هایی رو در بخش لیست کاربران پیاده سازی می کنیم.

آموزش ویرایش کاربر و اعتبار سنجی آن در لاراول

در ادامه جلسه ی قبلی در مورد اضافه کردن عملیات هایی به لیست کاربران قصد داریم بخش ویرایش کاربر رو تکمیل کنیم. در این قسمت از آموزش مواردی رو برای به روز رسانی کلمه عبور خواهیم گفت و هم چنین اعتبار سنجی فرم ویرایش کاربر رو هم آموزش میدیم.

آموزش لیست فایل ها در لاراول

در این قسمت از آموزش برنامه نویسی لاراول لیست فایل ها در بخش مدیریت رو نمایش داده می شود. نمایش اطلاعات بخش های مختلف در بخش ادمین به صورت روتین انجام میشه. در ادامه هم فرم اضافه کردن فایل جدید رو اموزش می بینید که نکات تکمیلی اون در جلسه بعدی مطرح میشه.

آموزش ذخیره سازی فایل در لاراول

ذخیره سازی فایل های و هندل کردن اونها همیشه یکی از مهمترین بخش های در برنامه های وب بوده.

آموزش پیاده سازی طرح های اشتراکی در لاراول

بخش طرح های اشتراکی برای خرید و دانلود فایل ها رو پیاده سازی کنیم. بخش های مختلف شامل لیست طرح ها و اضافه و حذف کردن  طرح ها در این بخش پیاده سازی میشه.

آموزش آشنایی با رابطه های چند به چند و پیاده سازی پکیج های فایل در لاراول

علاوه بر بحث طراحی های اشتراکی برای فروش فایل از طرح پکیج های فایل هم استفاده می کنیم. این بخش در مورد پیاده سازی بخش پکیج ها و هم چنین رابطه های چند به چند (پکیج و فایل) صحبت می شود.

آموزش ذخیره سازی اطلاعات فایل ها برای پکیج در لاراول

اطلاعات مرتبط با پکیج ها و فایل ها در جدول مربوطه به این بخش مرتبط خواهد شد. روش دریافت اطلاعات مرتبط با متدهای مربوطه و آشنایی با متدها attach , detach و symc رو در این جلسه آموزش داده می شود.

 

0 0 vote
Article Rating
مشترک ها
به من اطلاع بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
گفتگو از طریق واتس آپ