گروپ دیزاین | ارائه دهنده خدمات نوین

تامین امنیت اینستاگرام

 ۲۴ خرداد ۱۳۹۹

تامین امنیت اینستاگرام

با سلام خدمت همراهان ارزشمند گروپ دیزاین ، کاربران زیادی این روز ها در شبکه اجتماعی به دنبال تامین امنیت اینستاگرام دغدغه هک شدن و یا از دست دادن پیج خود را دارند که تا حدی این نگرانی ها طبیعی است اما باید بدانید که می توان تا حد زیادی با چند روش ساده از این نگرانی ها کم کنید و از نفوذ هکر ها به پیج اینستاگرام خودتون جلوگیری کنید.

با این مقاله از گروپ دیزاین همراه باشید تا با ۸ روش جلوگیری از نفوذ هکر ها و تامین امنیت اینستاگرام به اکانت اینستاگرام خود آشنا شوید

در ادامه به برخی روش های ساده اما حیاتی در امر تامین امنیت اینستاگرام اشاره میکنیم که باید جدی بگیرید چون بسیاری از پیج ها به همین دلیل از دست رفتند.

رمز عبور پیج را قدرتمند انتخاب کنید

به اشتباه بعضی از کاربران فکر میکنند، وقتی حرف از رمز عبور قوی میزنیم منظورمان رمزی است که برای آدم های دیگه حدس زدن آن سخت است، اما باید بدانید در خیلی از مواقع شما با یک انسان مواجه نیستید بلکه یک ربات پشت پیج شما در حال تلاش برای ورود است، رباتی که یک لیست عظیم از پسورد ها را در خود دارد و مدام یکی از آنها را امتحان میکند و اگر نتیجه ای نگرفت رمز عبور بعدی در لیست را تست میکند، تا زمانی که به نتیجه برسد این روال ادامه دارد. از این رو انتخاب پسورد صحیح به تامین امنیت اینستاگرام شما کمک می کند.

راهکار چیست؟

یک رمز عبور استاندارد و قدرتمند انتخاب کنید که بیش از ۸ کاراکتر باشد.

ترکیبی از حروف A-z (کوچک و بزرگ) و ترکیبی از اعداد ۰-۹ و ترکیبی از کاراکتر های مختلف مثل !@#$% باشد.

یک ایمیل فعال به اکانت خود وصل کنید

شاید بسیاری از کاربران اطلاع نداشته باشند، اما اینستاگرام تمامی موارد اعم از اطلاعیه ها و موارد مشکوک و ورود های مختلف را از طریق ایمیل گزارش میدهد.

همینطور هر هکری قصد ورود به اکانت شما را داشته باشد از طریق ایمیل اطلاع رسانی می شود و هر ورود مشکوکی سریعاً اعلام می شود، همچنین اگر شخصی رمز عبور اکانت شما را تغییر دهد یک اعلان به شما در ایمیل داده می شود که از همانجا می توانید گزارش دهید که این پسورد را شما تغییر نداده اید تا اینستاگرام ورود یک غریبه را به اکانت شما تشخیص دهد.

راهکار چیست؟

در بخش Edite profile یک ایمیل معتبر و فعال به اینستاگرام معرفی کنید و آن را Confirm کنید. (بعد از وارد کردن ایمیل، یک ایمیل تائید از اینستاگرام براتون میاد که باید اونو تائید کنید.)

ایمیلتون رو روی گوشیتون ست کنید و اعلان ها (Notfications) آن را فعال کنید که هر ایمیلی که براتون میاد بلافاصله متوجه بشین. اینطوری هر ایمیلی از اینستاگرام براتون اومد خیلی سریع می فهمید و می تونید در صورت بروز مشکل سریعاً اقدام کنید.

همچنین اگر ایمیل های اینستاگرام به پوشه اسپم یا تبلیغات شما رفت، آن را به پوشه inbox (صندوق ورودی) منتقل کنید.

تایید دو مرحله ای را فعال کنید

به احتمال خیلی زیاد شما نیز حتما با قابلیت تایید هویت دو مرحله ای یا همان Two Factor Authentication آشنایی کافی دارید. تایید هویت دو مرحله ای یک ویژگی امنیتی است که می‌ تواند ریسک هک شدن اکانت های مختلف شما را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

برای این منظور به Settings بروید و گزینه Two factor Authentication را انتخاب کنید و مراحل را دنبال کنید.

در این صورت با هر بار ورود به اکانت اینستاگرام شما باید قطعه کدی که برای شما پیامک می شود را وارد کنید و بدین وسیله اگر هکری رمز عبور شما را بدست آورد در مرحله دوم که تایید دو مرحله ایست با مشکل جدیدی روبرو شود و نتواند به اکانت شما دسترسی پیدا کند.

برای اینکار لازم است که هکر به موبایل شما دسترسی نداشته باشد و پیامک های شما و یا کد تایید دو مرحله ای را نداشته باشد. پس در تامین امنیت اینستاگرام خود دقت کنید.

اپلیکیشن فقط از منبع مجاز

کاربران آیفون بدلیل محدودیت های شرکت اپل در نصب برنامه راحت هستند اما کاربران اندروید که از سیستم عامل (کدباز) در حال استفاده هستند می توانند از هرمنبعی برنامه دانلود کنند و این آزادی عمل برای کاربران مبتدی و غیرحرفه ای میتواند مشکل ساز شود. بنابراین هیچ گاه به غیر از گوگل پلی که منبع اصلی نصب برنامه در اندروید هست از هیچ منبع دیگری اپلیکیشن دانلود نکنید.

شما با نصب یک برنامه یا بازی می توانید یک جاسوس روی گوشی خود داشته باشید که میتواند اطلاعات شما را به سرقت ببرد و یا به پیامک های شما دسترسی داشته باشد، رمز عبور شما را بدست آورد و…

راهکار چیست؟

تنها برای نصب برنامه و بازی به گوگل پلی اعتماد کنید که مارکت اصلی اندروید است و از نصب برنامه و اپلیکیشن از منابع غیر مجاز پرهیز کنید.

بسیاری از کاربران به دنبال نسخه هک شده و یا مود یک بازی خاص هستند به همین منظور هر برنامه ای که در سایت ها موجود است را با این عنوان دانلود و نصب میکنند که میتواند مشکلات بزرگی را برای آن ها بوجود آورد.

تامین امنیت اینستاگرام تامین امنیت اینستاگرام

لینک عجیب غریب باز نکنید

در محیط اینترنت لینک های زیادی دست بدست می شود بهتر اینه که روی هر لینکی کلیک نکنید! بعضی لینک ها می توانند خطرناک باشند که توضیح آن ها در چند پاراگراف نمی گنجد. بهتره که روی هر لینکی کلیک نکنید و هر کانالی در تلگرام با هر عنوانی مثل: ۵ گیگ اینترنت رایگان از لینک زیر بگیر و… در تلاش بود که شما را فریب دهد، آگاه باشید و بدانید که کلیک روی هر لینکی به صلاح شما نیست.

خصوصاً بعضی از لینک های کوتاه شده که معلوم نیست پشت آن چه خبر است مثل زیر:

yon.ir/svsvsdbsb

go.gl/svksjvdsjvw

و…

بعضی سیستم ها لینک های مختلف رو کوتاه می کنند، پس باید به صاحب اکانت اعتماد کامل رو داشته باشید که روی لینک آن کلیک کنید.

برنامه های عجیب در تلگرام با پسوند .apk

بار ها دیده شده که در پیام رسان ها از جمله تلگرام برنامه های با پسوند .apk که مربوط میشه به اندروید، دست به دست میشه با عنوان های عجیب و غریب مثل: برنامه چک کردن پروفایل تلگرام، برنامه تلگرام ضد فیلتر ، نسخه رسمی تلگرام، دانلود برنامه فالوور رایگان و… این دست از موارد بسیار هستند که تامین امنیت اینستاگرام را به تخریب تبدیل می کند.

اما به نام آن توجه نکنید بسیاری از این برنامه ها می توانند یک تروجان یا بدافزار باشند که آثار مخربی روی گوشی شما میگذارند. دانلود کردن هر برنامه ای در محیط شبکه های اجتماعی اصلاً پیشنهاد نمیشه چون هیچ اعتمادی به برنامه ای که نصب میکنید نیست. پس همانطور که در مورد ۴ گفته شد فقط از منابع معتبر اپلیکیشن دانلود کنید و گول عناوین عجیب و غریب و وسوسه انگیز را نخورید…

رمز عبور خود را هیچ کجا وارد نکنید

موردی که بسیاری از کاربران رعایت نمی کنند! رمز عبور اینستاگرام خود را برای هیچ شبکه اجتماعی یا رمز هیچ مکان دیگری استفاده نکنید و از رمز های دیگری برای اکانت های دیگر استفاده کنید.

همچنین رمز عبور خود را هیچ کجا وارد نکنید، بعضی اوقات دیده شده کاربران برای دریافت فالوور در سایتی نام و رمز عبور خود را وارد کردند که در کمتر از چند ساعت پیج خودشون رو از دست دادند. رمز عبور اینستاگرام خود را در هیچ جای دیگیری وارد نکنید و فقط برای ورود به اینستاگرام از آن استفاده کنید و مراقب صفحات فیشینگ که خود را به عنوان اینستاگرام معرفی میکنند باشید.

از برنامه های افزایش لایک و فالوور استفاده نکنید

برخی از برنامه های افزایش لایک و فالوور هستند که رمز عبور شما را دریافت می کنند، پیشنهاد می کنیم از این نرم افزار ها استفاده نکنید، برای امنیت بیشتر پیج خود باید دور این برنامه ها را خط بکشید. همچنین بهتره بدانید که خرید لایک و فالوور با هر روشی که فکر کنید کار درستی نیست و به رشد شما هیچ کمکی نخواهد کرد…

جمع بندی تامین امنیت اینستاگرام

امیدوارم که مطالبی که در این مقاله به آن اشاره شد در زمینه تامین امنیت اینستاگرام به شما کمک کرده باشد، همین موارد ساده گاهی اوقات باعث از دست رفتن پیج ها می شود، موارد بالا برخی از اطلاعاتی بود که در دوره تامین امنیت اینستاگرام به آن اشاره شد.

0 0 vote
Article Rating
مشترک ها
به من اطلاع بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
گفتگو از طریق واتس آپ