گروپ دیزاین | ارائه دهنده خدمات نوین

ثبت شرکت در کرج

 ۷ آبان ۱۳۹۹

ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت در کرج چگونه است و مراحل دقیق آن چیست؟ ارزان‌ ترین هزینه ثبت شرکت در کرج دقیقاً چقدر است و مدارک مورد نیاز آن کدام موارد است؟ در این نوشته از گروپ دیزاین شما را بصورت کامل با شرایط، مراحل ثبتی، مدارک مورد نیاز، مزایا و هزینه ثبت شرکت در کرج آشنا نموده ایم که در ادامه مطالعه می فرمایید.

ثبت شرکت در کرج یکی از خدمات پر متقاضی در موسسه های حقوقی است و کارشناسان خبره ثبتی در این مجموعه ها با تقاضا های متعددی از سوی متقاضیان ثبت شرکت در کرج مواجه هستند و همواره خدمات تخصصی ثبت شرکت را با سرعت و دقت به سر انجام مطلوب رسانده اند.

از این رو چنانچه نیاز به ثبت شرکت یا ثبت تغییرات شرکت خود دارید و یا آنکه شرکت خود را ثبت نموده اید و نیاز به خدمات پس از ثبت نظیر پلمپ دفاتر تجاری، اخذ کد اقتصادی و غیره دارید، توصیه می نماییم قبل از هر اقدامی با کارشناسان خبره موسسه های حقوقی مشاوره حقوقی خود را داشته باشید

آشنایی بیشتر با شهر کرج

کرج در دامنه های رشته کوه البرز و شهری کوهپایه ای است و مرکز استان البرز محسوب می شود و تا چند سال پیش نیز بخشی از استان تهران محسوب می شد تا اینکه در جلسه هیئت دولت به تاریخ دوازدهم بهمن ماه سال ۱۳۸۸ لایحه تاسیس استان البرز تصویب و برای تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی فرستاده شد که در پی آن و با تصویب مجلس شورای اسلامی، استان البرز به عنوان استان سی و یکم کشورمان رسمیت یافت و معرفی شد.

استان البرز به مرکزیت کرج، چهارمین استان پر جمعیت کشورمان بعد از استان های تهران، مشهد و اصفهان است و نرخ بالایی در میزان مهاجرت پذیری از استان های دیگر کشورمان دارد.

مزایای ثبت شرکت در کرج 

در تمام سال ها تعداد زیادی از مردم کشور عزیزمان از شهر های دیگر ایران به کرج مهاجرت می نمایند و این شهر همواره با رشد جمعیت چشم گیری رو به رو است و همچنین به دلیل آنکه در مجاورت پایتخت کشور مان تهران قرار دارد و شرکت ها، سازمان ها، صنایع بزرگ و کوچک، کارخانجات گوناگون، موسسات مختلف و شهرک های صنعتی مختلفی در این شهر وجود دارند، از این رو ثبت شرکت در کرج دارای جذابیت های بسیار زیادی است.

به جهت برخورداری از این فرصت خیلی خوب و همکاری با شرکت ها و موسسات و سازمان های گوناگون و فاصله کوتاه با تهران همواره متقاضیان زیادی تمایل به ثبت شرکت در کرج دارند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت

 • دو برگ امضاء شده از اظهارنامه شرکت
 • دو نسخه امضاء شده از اساسنامه شرکت
 • اصل مجوز صادره از مرجع صلاحیت دار (در صورت مجوزی بودن موضوع شرکت)
 • دو نسخه امضاء شده از صورت جلسه مجمع عمومی موسسین شرکت و صورت جلسه هیئت مدیره
 • اصل وکالت نامه وکیل دادگستری (اگر تصمیم دارید که از طرف شما وکیل دادگستری به اداره ثبت شرکت ها مراجعه نماید)
 • اصل فیش بانکی و اصل گواهی بانک مبنی بر افتتاح حساب بانکی بنام شرکت در شرف تاسیس و سپرده گذاری حداقل ۳۵% از سرمایه شرکت در حساب مذکور
 • تعهد نامه کلیه اعضاء هیئت مدیره و بازرسین شرکت مبنی بر نداشتن سوء پیشینه کیفری و نداشتن محدودیت های قانونی برای عضویت در هیئت مدیره و همچنین قبول سمت در هیئت مدیره شرکت و سمت بازرسین شرکت

ب) مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود

طبق آمار های موجود، ثبت شرکت با مسئولیت محدود دارای آمار بیشترین تعداد ثبت شرکت است و همه ساله تعداد قابل توجهی از متقاضیان ثبت شرکت اقدام به ثبت تاسیس شرکت با مسئولیت محدود می نمایند و در ادامه مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود را بر می شماریم:

 • دو برگ امضاء شده از تقاضانامه شرکت
 • دو برگ امضاء شده از شرکت نامه شرکت
 • دو نسخه امضاء شده از اساسنامه شرکت
 • اصل مجوز صادره از مرجع صلاحیت دار (در صورت مجوزی بودن موضوع شرکت)
 • دو نسخه امضاء شده از صورت جلسه مجمع عمومی موسسین شرکت و صورت جلسه هیئت مدیره
 • اصل وکالت نامه وکیل دادگستری (اگر تصمیم دارید که از طرف شما وکیل دادگستری به اداره ثبت شرکت ها مراجعه نماید)
 • تعهد نامه کلیه اعضاء هیئت مدیره مبنی بر نداشتن سوء پیشینه کیفری و نداشتن محدودیت های قانونی برای عضویت در هیئت مدیره و همچنین قبول سمت در هیئت مدیره شرکت.

ثبت شرکت ثبت شرکت در کرج

مراحل ثبت شرکت در کرج

پروسه زمانی لازم برای انجام مراحل ثبت شرکت در کرج به دو قسمت تقسیم می شود:

الف) مرحله تایید نام شرکت: این مرحله معمولاً بین ۱ الی ۲ روز زمان میبرد.

ب) مرحله نهایی: پس از تایید نام شرکت، نوبت به امضاء مدارک ثبت شرکت (که در بالا مفصلاً اشاره شد) و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت ها می رسد؛ پس از ارسال مدارک لازم به اداره ثبت شرکت ها از طریق اداره ها پست منتخب، حدوداً بین ۵ الی ۷ روز زمان لازم است تا مدارک ثبت شرکت در کرج توسط کارشناسان اداره ثبت شرکت ها بررسی شود و در صورتی که نواقصی و ایراداتی وجود نداشته باشد، به شرکت تازه تاسیس شماره ثبت شرکت و همچنین شناسه ملی اختصاص می ‌یابد و درواقع پروسه ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها به پایان می رسد.

ثبت شرکت دارای چندین گام می باشد و نیازمند برنامه و هدف است.

پس از دستیابی به تصویر ذهنی نسبت به فعالیتی که می خواهید انجام دهید، باید افرادی را در کنار خود داشته باشید که با شما همگام و همسو باشند و شما را در رساندن به هدفتان یاری نمایند.

این افراد باید صادق و متعهد و  دارای روحیه همکاری باشند تا بتواند شرکا مناسبی برای شما باشند.

تعداد شرکا

باید بدانید که تعداد شرکا حائز اهمیت می باشد و اگر خواستار ثبت شرکت با مسئولیت محدود هستید، به حداقل ۲ نفر شریک و در صورتی که می خواهید شرکت سهامی خاص ثبت کنید حداقل به ۳ شریک نیازمند می باشید.

برای آگاهی کامل نسبت به قوانین ثبت شرکت سهامی خاص و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج مراجعه کنید.

در صورتی که تعداد شرکای شرکت بیشتر از ۱۵۰ نفر باشد، باید فرم مخصوصی را از اداره ثبت شرکت ها تهیه کرده، آن را کامل کرده و به همراه سایر مدارک در سامانه ثبت شرکت ها بارگزاری نمایید.

 موضوع و نام شرکت

پس از اینکه در مورد موضوع شرکت به توافق رسیدید، تحقیق کنید که آیا موضوع مورد نظر شما نیاز به اخذ مجوز دارد یا خیر. و در صورت مثبت بودن پاسخ، حتما برای اخذ مجوز از ارگان مربوطه اقدام نمایید.

شما می توانید حداکثر ۵ نام، برای شرکتی که قصد ثبت نمودن آن را دارید پیشنهاد کنید، نام های پیشنهادی شما باید ۳ سیلابی و یا حتی بیشتر باشد. نام ها را به ترتیب اولویت در سامانه وارد نمایید.

مدت شرکت

برای مشخص کردن مدت شرکت، باید به دو گزینه محدود یا نامحدود فکر کنید.

 سرمایه شرکت

باید بدانید که کمترین میزان سرمایه برای ثبت شرکت در کرج با مسئولیت محدود یک میلیون ریال می باشد، که باید میزان دقیق سرمایه در فرم مربوطه درج شود.

هنگام ثبت شرکت سهامی خاص نیز توجه داشته باشید که تعداد سهام و ارزش اسمی هر سهم را به طور دقیق مشخص نمایید. در مراحل بعدی نیز باید میزان سهام هریک از شرکا مشخص گردد.

اساسنامه شرکت

پس از وارد کردن اطلاعات هویتی شرکا و باقی نکات ذکر شده، باید اسناد مهم شرکت مانند اساسنامه، شرکتنامه و… را بارگزاری نمایید.

چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی

درنهایت زمانی که تمامی اوراق و اطلاعات شما توسط اداره ثبت تایید شود و شماره ثبتی به شرکت شما تعلق می گیرد.

از این پس شما می توانید فعالیت خود را آغاز نمایید. منتها پیش از آن، باید آگهی به ثبت رسیدن شرکت خود را در یک روزنامه رسمی به چاپ برسانید.

دقت داشته باشید که برای کلیه اقداماتی که ازین پس در شرکت شما انجام می گیرد، در اختیار داشتن این آگهی چاپ شده الزامی می باشد.

هزینه ثبت شرکت چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت در کرج با دیگر شهر های ایران از جمله تهران هیچ تفاوتی ندارد ( البته به استثناء مناطق آزاد تجاری که هزینه بسیار بیشتری دارد ) چراکه هزینه های قانونی و واریزی های آن به اداره ثبت شرکت ها و همچنین روزنامه رسمی در شرایط مشابه، کاملاً یکسان است.

 

0 0 vote
Article Rating
مشترک ها
به من اطلاع بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
گفتگو از طریق واتس آپ