گروپ دیزاین | ارائه دهنده خدمات نوین

آموزش برنامه نویسی در کرج

 ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

آموزش برنامه نویسی در کرج

در این بخش ار گروپ دیزاین قبل از رسیدگی به چگونگی موضوع آموزش برنامه نویسی در کرج به چگونگی شروع آموزش می پردازیم. آیا برنامه نویسی را شروع کنیم؟ از کجا باید شروع کنیم و چطور باید آموزش برنامه نویسی رو دریابیم؟ این ها سوال هایی هستند که دانشجویان کامپیوتر و یا کسانی که به برنامه نویسی علاقه مند شده اند زیاد از خود میپرسند. ما در این مقاله قصد داریم به زبان ساده به تمام سوال های شما برای شروع برنامه نویسی جواب دهیم. این پست برای کسانی که می خواهند تازه وارد دنیای برنامه نویسی شوند بسیار مفید خواهد بود، بنابراین اگر شما یک برنامه نویس هستید و میخواهید حرفه ای تر شوید پیشنهاد میکنیم این پست را تا آخر مطالعه فرمایید.

برای شروع کار آموزش برنامه نویسی باید تصمیم بگیرید تو چه حوزه ای می خواهید وارد شوید و برنامه نویسی کنید. می دانید که برنامه نویسی بیشتر از اون چیزی که فکرش را  می کنید گسترده است و هر کس بهتره به جای اینکه تو همه حوزه ها دست ببرد ، فقط توی یک حوزه خاص و شاید بهتر باشه بگیم یک زبان برنامه نویسی خاص متخصص باشد. این رو به عنوان یک اصل پایه و مهم در نظر داشته باشید.

مشخص کردن حوزه برنامه نویسی 

برنامه نویسی دسکتاپ

در واقع آموزش برنامه نویسی تمام برنامه های کاربردی که توی کامپیوتر ها  می توان نصب و اجرا شود رو شامل می شود. مانند نرم افزار های انبار داری، حسابداری، اتوماسیون های اداری و امثال این ها … در این حوزه می شود برای سازمان ها، شرکت ها برنامه  نوشت، اما چون اکثرا سازمان ها با شرکت های بزرگ برنامه نویسی قرارداد دارند شما می توانید به عنوان یک برنامه نویس در یکی از این شرکت های برنامه نویسی کار کنید و حقوق ماهیانه دریافت کنید.

همچنین میتونید برای خودتان یک پروژه های کوچیک را بنویسید و بفروشید که این کار هم درآمد و آینده اش  کاملا نامشخص است. در حال حاضر داشتن یک شغل مناسب در این حوزه کمی سخت است اما همیشه کار برای افراد خلاق و متخصص وجود دارد.

برنامه نویسی وب

از طراحی وب سایت ها تا نوشتن برنامه های تحت وب را شامل می شود. آموزش برنامه نویسی در این حوزه بسیار  لذت بخش است. کار های که شما در این حوزه انجام می دهید را خیلی ها می بینند. شما می توانید به راحتی برای خودتان و یا بسیاری از شرکت ها کار کنید. هر چند در حال حاضر تقریبا هر سازمان، شرکت و شخصی یک وب سایت دارد و همچنین تعداد برنامه نویسان این حوزه خیلی زیاد هست اما برنامه نویسان وب با استفاده از خلاقیت و پشتکار می توانند براحتی در هرکدام از شرکت ها یا سازمان ها مشغول به کار شوند.

برنامه نویسی موبایل

آموزش برنامه نویسی موبایل شامل برنامه نویسی نرم افزار هایی می شود که در گوشی های موبایل و تبلت ها می توانید نصب و اجرا کنید. در حال حاضر برنامه نویسان موبایل آینده خیلی خوبی دارند. شما در این حوزه خیلی می توانید پیشرفت کنید و چون قطعا در طی چند ساله آینده دنیا به سمت موبایل پیش خواهد رفت، هر شرکت یا سازمان یک اپلیکیشن خاص خودش را که روی موبایل نصب می شود خواهد داشت. پس شما میتونید به عنوان یک برنامه نویس موبایل در شرکت های برنامه نویسی یک حقوق ماهیانه نسبتا خوب داشته باشید و اگرهم بخواهید بصورت مستقل کار کنید با داشتن ایده های خوب درآمد خوبی خواهید داشت.

آموزش برنامه نویسی اندروید یا  IOS؟

برنامه نویسانی که می خواهد در حوزه موبایل کار کند نیز بین اندروید و IOS میتوانند تردید پیدا کنند. این سوال جوابش واقعا مشخص است: خب مسلم است اندروید! بیش از ۸۰ درصد گوشی های هوشمند سیستم عامل اندروید دارند و در ایران این رقم تا ۹۰ درصد افزایش پیدا کرده. آینده اندروید نیز با حمایت گوگل درخشان است.

پس شکی نیست که آموزش برنامه نویسی یا کدنویسی برای اندروید بهتر است. برای نوشتن اپلیکشن های اندروید نیز زبان جاوا را بهتر است یاد بگیرید. زبان جاوا یک زبان دوست داشتنی است و چون شما احتمالا قبلا با سی یا سی پلاس پلاس کار کرده اید کار با جاوا نیز برایتان راحت خواهد بود چون بسیار شبیه بهم هستند.

بهترین زبان برنامه نویسی 

اگر از هرکسی که کمی با برنامه نویسی  آشنایی دارد بپرسید که بهترین زبان برای شروع و آموزش برنامه نویسی چیست؟ بدون شک جوابش C یا C++ خواهد بود. C را می توان یک زبان مادر دانست بطوری که خیلی از زبان های کنونی از این زبان متولد شده اند. برای شروع پیشنهاد ماهم سی یا سی پلاس پلاس یا جاوا است.

البته نیاز نیست همه چیز را یاد بگیرید در ابتدا بهتره مفاهیم کلی مثله متغیر ها، انواع داده ها، آرایه ها، دستورات کلیدی مهم، تابع نویسی، کلاس ها، ارث بری، اشارگر ها و امثال این ها رو یاد بگیرید. چون این مفاهیم در همه زبان ها وجود دارند و شما را آماده یادگیری زبان اصلی که می خواهید با آن کار کنید میکند.

آموزش برنامه نویسی در کرج آموزش برنامه نویسی در کرج

آموزش برنامه نویسی 

شاید از هر کسی که اکنون برنامه نویس است بپرسید با چه روشی توانسته برنامه نویس را یاد بگیرد به شما جواب های متفاوتی بدهند. بعضی ها بر روی کتاب تاکید دارند چون معتقند بسیار منسجم است مخالفان نیز یادگیری از روی کتاب را واقعا خسته کننده می دانند. عده ای هم اینترنت را بهترین استاد می دانند چون اعتقاد دارند هر چیزی درآن یافت می شود مخالفان نیز میگوید اینترنت در واقع انبوهی از اطلاعات است که می تواند شما را سردرگم کند همچنین هرکسی می تواند آنها را تولید کرده باشد و معتبر نباشد.

یک عده هم رفتن به کلاس های رو به دلیل پروژه محور بودند پیشنهاد می دهد، مخالفان این روش یادگیری را استاد محور و متکی به دانش مدرس می دانند. فیلم های آموزشی شرکت های معتبر آموزشی هم روشی که است که بعضی ها پیشنهاد میدهد که در اینجا مخالفان حرفی برای گفتند ندارند. چون تمام ویژگی های خوب روش های قبلی را باهم دارد: منسجم است، بهترین اساتید جهان مدرس آنهایند، ارزان قیمت است و پروژه محور هستند.

برنامه نویسی پایتون Python

زبان برنامه نویسی پایتون یک زبان برنامه نویسی شی گرا و بسیار حرفه ای است. این زبان برنامه نویسی به صورت open source است. هدفی که این برنامه در نظر دارد به این صورت است که خوانایی کد های دستوری برنامه را به بالاترین سطح برساند.

برنامه نویسی جاوا Java

زبان برنامه نویسی جاوا (Java) توسط شخصی به نام Gosling James در شرکت Sun Microsystems ایجاد شده است. این زبان برنامه نویسی شی گرا است و سینتکس های این زبان مبتنی بر زبان های C و C ++ است.

برنامه نویسی جاوا اسکریپت (JavaScript)

در رابطه با زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت باید گفت که یک زبان اسکریپتی و شی گرا است. زبان جاوا اسکریپت در صفحات HTML کاربرد بسیاری دارد. آموزش برنامه نویسی جاوا اسکریپت بسیار آسان است.

برنامه نویسی پی اچ پی PHP

زبان برنامه نویسی PHP یک زبان برنامه نویسی توسعه یافته برای طراحی وب است. PHP یک زبان برنامه نویسی (Open Source) است. کدهای PHP باید روی یک سرور اجرا شوند

برنامه نویسی سوئیفت Swift

زبان برنامه نویسی Swift توسط شرکت اپل ارائه شده است. سوئیفت یکی از پر کاربردترین برنامه های در حال توسعه است که فقط برای اپل کاربرد دارد.

برنامه نویسی گو (GO)

یک زبان بسیار سریع و کامپایلری است. GOزبان برنامه نویسیاین زبان برنامه نویسی مانند بسیاری از زبان های دیگر اپن سورس است. آموزش برنامه نویسی یه زبان گو بسیار کاربردی و کار آمد است.

روشی را برای یادگیری برنامه نویسی انتخاب کنید که ساده باشد و باعث شود از یادگیری لذت ببرید. اگر از من بپرسید چه روشی را برای یادگیری برنامه نویسی پیشنهاد میدهم بدون شک اولین گزینه من دیدن فیلم های آموزشی است.

0 0 vote
Article Rating
مشترک ها
به من اطلاع بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
گفتگو از طریق واتس آپ