گروپ دیزاین | ارائه دهنده خدمات نوین

GSAP چیست؟

 ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

GSAP چیست ؟

GSAP برگرفته از سر واژه های Green Sock Animation Platform بوده و محصولی از گروه GreenSock است. این گروه چندین سال است که بر روی پروژه های انیمیشن سازی با کد ادوبی فلش در اکشن اسکریپت ۲ و ۳ فعالیت می کنند. در حال حاضر با توجه به اینکه برخی از مرورگرها و دستگاه ها فلش رو ساپورت نمی کنند این گروه تصمیم گرفته اند در کنار توسعه موتورهای انیمیشن سازی مخصوص فلش ساختاری برای ساخت انیمیشن های HTML5 نیز فراهم کنند.

به گفته سایت تولید کننده این ابزار، GSAP ابزاری است کاربردی برای ساخت انیمیشن های HTML5 که هم به صورت اسکریپتی نوشته می شوند و هم دارای بازدهی بالایی هستند و در اکثر مرورگرها کار می کنند. این یعنی امکانی که اکثر کتابخانه های دیگر دارا نیستند. نه انیمیشن های خاص CSS و نه روش های دست و پا گیر jquery هیچ یک به اندازه GSAP کارایی و بازدهی بالایی ندارند.

چرا GSAP ؟

اما سوال این است که چرا GSAP مگر تکنولوژی های قبلی همین ویژگی ها را ندارند. پاسخ ساده است، با یک بررسی ساده می توانید متوجه تفاوت های GSAP با دیگر ابزارها و تکنولوژی های مرتبط شوید. در ادامه به برخی ویژگی های GSAP اشاره خواهیم کرد. حضور این امکانات در کنار هم پاسخ سوال چرا GSAP را آسان می کند !!!

از کجا شروع کنیم ؟

خوب تمام این توضیحات رو دادید حالا از کجا شروع کنیم ؟ پاسخ این سوال هم ساده هست، بهترین راهکار برای شروع کار با این موتور انیمیشن سازی قوی استفاده از سایت تولید کننده ابزار هست. با کلیک بر روی این لینک می تونید به سایت greensock دسترسی داشته باشید.

لینک شروع کار

موفق باشید

0 0 vote
Article Rating
مشترک ها
به من اطلاع بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
گفتگو از طریق واتس آپ