گروپ دیزاین | ارائه دهنده خدمات نوین

۱۴ نکته مفید در رابطه با SEO سایت

 ۸ مرداد ۱۳۹۸

SEO سایت  14 نکته مفید در رابطه با SEO سایت

بعد از آن که وب سایت خود را راه اندازی کردید احتمالاً مهم ترین موضوع برای شما بازدید بیشتر و جذب مخاطبان بیشتر روی وب سایت خواهد بود. همانطور که می دانید یکی از گزینه های مهم برای بازدید بیشتر ، مراجعه مشتریان به وب سایت شما از طریق موتورهای جستجو است و گزینه مهم برای بهتر دیده شدن در این موتورها توجه به موضوع SEO سایت خواهد بود. در ادامه ۱۴ نکته مفید در رابطه با SEO سایت ذکر شده است:

 

۱۴ نکته مفید در رابطه با SEO سایت

 

۱ – برای تمامی تصاویر و در همه صفحات از تگ ALT استفاده نمایید.بسیاری از کسانی که در طراحی SEO سایت فعالیت میکنند فقط این نکته را در رابطه با صفحه اول رعایت می کنند اما صفحه اول به تنهایی کافی نیست.

۲ –  زمانی که از تگ ALT استفاده می کنید از کلمات کلیدی و توضیحات منحصر به فرد استفاده کنید.

۳ – توضیحات( Description ) هر صفحه باید شامل کلمات کلیدی( Keywords ) و توضیحاتی با این کلمات کلیدی باشد.

۴ – از لینک های داخلی ( Internal Links ) زمانی که امکان پذیر است و این لینک ها موجود است استفاده شود.

۵ – در استفاده از لینک های داخلی ( Internal Links ) به جای استفاده از کلماتی مشابه  “اینجا کلیک کنید” و … از خود کلمات و متن ها استفاده کنید.

۶ – در صورتی که در صفحاتی در توییتر یا فیس بوک یا سایر شبکه های اجتماعی فعالیت دارید از آنها در صفحات استفاده کنید. دقت کنید این صفحات نباید محدود به یک لینک در بالا یا پایین صفحات باشد. مثلاً میتوانید عکس های موجود در شبکه اجتماعی Pinterest که متعلق به شما است را در محتوا بارگذاری کنید.

۷ – بعضی کلمات هستند که قرار نیست مورد توجه و پیگیری موتورهای جستجو قرار گیرد ( مانند  “ادامه” یا “صفحه بعد” و … )و می توانید با تگ rel=”nofollow”  آنها را از چشم موتورهای جستجو دور کنید .

۸ –  URL یا آدرس صفحات شما در مرورگر اینترنت (Browser) باید قابل فهم باشد استفاده از علائمی مانند & یا ؟ و … مخالف قوانین SEO سایت محسوب می شود و تاثیر مثبتی بر رنکینگ آن صفحات ندارد. استفاده از علامت ( _ )هم برای استفاده بین کلمات درست نیست و باید از علامت ( ) استفاده شود.

۹ – روی وب سایت خود به جای استفاده از SubDomain از دایرکتوری زیر مجموعه وب سایت استفاده کنید در این حالت همه روی یک دامنه برای موتور جستجو دیده میشوند مثلاً   http://atrean.com/about-us/

۱۰ – بر روی آدرس URL از Session ID استفاده نکنید.

۱۱ – به کاربران سایت اجازه عضویت در گروههای RSS را بدهید و این زمینه را ایجاد نمایید.

۱۲ – روی کلمات و جاهایی که نیاز است از برچسب های ساده یا برچسب های که به صورت ابری باز می شوند استفاده شود.

۱۳ – مخاصبان و بینندگان وب سایت خود را مشخص کنید و با دقت و با توجه به آنها ، محتوایی با بیانی دوستانه و صمیمانه بنویسید تا نظرات و پیشنهادات آنها روی وب سایت و وبلاگ افزایش یابد.

۱۴ – مطالب روی وب سایت و وبلاگ را به صورت مستمر بروز کنید و مطالب جدید اضافه کنید ، این موضوع برای موتورهای جستجو دارای اهمیت است و شما Rank بهتری به دست خواهید آورد. موتورهای جستجو مدت زمان بروز رسانی شما را ثبت می کنند و بر اساس آن به وب سایت شما مراجعه می کنند.  اگر شما با زمان طولانی وب سایت خود را بروز کنید موتورهای جستجو نمی دانند چه زمانی باید به وب سایت شما مراجعه کنند و این در نمایش محتوا های جدید شما روی اینترنت و موتورهای جستجو تاثیرگذار خواهد بود و قاعدتاً دیرتر بر روی موتورهای جستجو منعکس خواهد شد. موارد ذکر شده در بالا شاید مهم ترین موارد SEO سایت است که باید در وب سایت ها در نظر گرفته شود و گاهی یک یا چند مورد آنها مورد بی توجهی صاحبان وب سایت ها قرار می گیرد.

مورد ۱۴ که مربوط به بروز رسانی وب سایت هاست بسیار اهمیت دارد و باعث افزایش بازدید از وب سایت شما خواهد شد.

 

0 0 vote
Article Rating
مشترک ها
به من اطلاع بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
گفتگو از طریق واتس آپ