گروپ دیزاین | ارائه دهنده خدمات نوین

۱۰ روش اصولی افزایش رتبه وب سایت 

 ۱۳ مرداد ۱۳۹۸
5 / 5 ( 1 امتیاز )

رتبه وب سایت در موتورهاي جستجو تاثیر بسیاري در کسب و کار شرکت ها دارد و اکثر شرکت ها تلاش می کنند  در نتایج جستجوي این موتور ها مخصوصا گوگل رتبه بهتري داشته باشند. در حقیقت رتبه بهتر وب سایت در موتورهاي جستجو به رونق کسب و کار اینترنتی شرکت ها بسیار کمک می کند این همان چیزي است که از آن به عنوان بازاریابی اینترنتی و یا دیجیتالی یاد می شود.

۱۰ روش اصولی و کارامد افزایش رتبه وب سایت

۱ – انتخاب عنوان مناسب براي صفحه

عنوان صفحه که در بالاي مرورگر نمایش داده می شود مهترین آیتمی است که موتورهاي جستجو توسط آن متوجه موضوع صفحه می شوند. براي آنکه بهترین عنوان را براي صفحات وب سایت خود برگزینید تا رتبه وب سایت خود را افزایش دهید می بایست نکات زیر را رعایت نمایید:

  • عنوان صفحه را براي کاربر وب سایت طراحی کنید و نه براي موتورهاي جستجو. عنوان می بایست براي کاربر جذابیت داشته باشد .
  •  از کلمه کلیدي حتی المکان یک بار در عنوان استفاده گردد (از کلمات کلیدي بیش از حد استفاده نکنید و سعی کنید هر صفحه  و مقاله شما بر روي یک کلمه کلیدي تمرکز داشته باشد).
  • در انتهاي عنوان نام برند خود را حتما ذکر نمایید .
  • لازم نیست مترادف ها را در عنوان بیاورید، کافی است مترادف هاي کلمه کلیدي را در بدنه مقاله خود استفاده نمایید .
  • مهترین صفحه وب سایت صفحه اصلی سایت می باشد. در انتخاب کلمه کلیدي براي این صفحه بسیار دقت نمایید. کافی است مهترین کلمه کلیدي خود را که سایر کلمات را تحت پوشش قرار می دهد در ابتدا و در انتها نام برند خود ذکر نمایید.

۲ – میزان استفاده از کلمات کلیدي در بدنه مقاله

لازم نیست از کلمه و یا کلمات کلیدي خود در صفحه بسیار استفاده نمایید و صفحه خود را پر از کلمه کلیدي نمایید. مقاله می بایست براي کاربر نوشته شود و نه موتورهاي جستجو.  یک بار استفاده از کلمات کلیدی براي یک صفحه کافی است و مهم آن است که مقالات و صفحات سایت شما حس خوبی در کاربر ایجاد کنند . در صورتی که کاربر وارد صفحه اي شود و صفحه پاسخ گوی جستجوي انجام شده کاربر نباشد کاربر در صفحه مورد نظر باقی نخواهد ماند و این به ضرر رتبه وب سایت می باشد. بنابراین مهترین مسئله ارائه اطلاعات مفید و مورد نیاز به کاربر می باشد.

۳ – به روز رسانی وب سایت

سعی کنید حتما سایت خود را در یک سیکل زمانی مشخص به روز رسانی کنید. به عنوان مثال هفته اي یکبار در سایت مقاله جدید و اخبار مرتبط به زمینه شغلی خود بارگذاري نمایید. کیفیت مقالات و صفحات وب سایت شما بسیار مهم است و تاثیر بسیاري در رنک و رتبه وب سایت شما در موتورهاي جستجو خواهد گذاشت.

۴ – چرخه تولید محتواي جدید در سایت

از هم اکنون براي سایت خود برنامه ریزي نموده و با توجه به امکانات و زمان خود چرخه زمانی مشخصی را براي ارسال مقالات جدید در سایت معین نمایید. به عنوان مثال می توانید هفته اي یک و یا چند مقاله و یا یکی در هر ماه در سایت خود بارگذاري کنید. نکته اي که مهم می باشد آن است که شما این زمان بندي را براي همیشه رعایت کنید ، به این صورت که اگر شما هر روز یک مقاله جدید در سایت خود بارگذاري می کنید این کار را براي همیشه ادامه دهید. ادامه این ریتم تاثیر بسیار مثبتی در رنکینگ سایت شما خواهد داشت. البته همیشه کیفیت مقدم بر کمیت می باشد و در صورتی که نمی توانید ارسال مقاله جدید را در سایت با زمان بندي مشخص و کیفیت قابل قبول را ارائه نمایید سعی کنید مدت زمان بیشتري را براي ارسال هر مقاله خود در سایت معین کنید.

۵ – میزان و حجم مطالب صفحات وب سایت

هر چه مطالب سایت شما عمیق تر باشد و موضع مورد نظر را بیشتر تحت پوشش دهد تاثیر مثبت تري خواهد داشت. سعی نمایید حداقل ۱۰ سطر متن براي صفحات وب سایت خود داشته باشید و جنبه هاي مختلف موضوع را به صورت کامل بررسی نمایید. بررسی جنبه هاي مختلف موضوع باعث شده تا نیاز کاربر تنها با خواندن مقاله شما برطرف شود. هر چه مقالات شما جامع تر و کامل تر باشد تاثیر بیشتري در سئو  و رتبه وب سایت شما خواهد داشت و بنابراین گروپ دیزاین شما را تشویق می نماید سایت خود را تبدیل به مرجع اطلاعاتی زمینه فعالیت خود نمایید.

۶ – موضوع مقالات وب سایت

مقالات وب سایت را حتما در زمینه شغلی خود ایجاد نمایید. شما با مشتریان خود در تماس هستید و نیازهاي آنان را می شناسید پس براي رفع این نیازها مقالاتی را ایجاد کنید. ایجاد مقالات مفید براي کاربران به برند شدن شما منجر خواهد شد. زیرا آنان وب سایتی را می یابند که به تمامی نیازهایشان در زمینه شغلی شما پاسخ داده شده است.

۷ – برند سازي

در صورتی که ادعا می نمایید شرکت معتبري هستید و فعالیت شما از سایر شرکت ها متمایز است می بایست برند خود را داشته باشد. بر روي برند خود تمرکز نمایید زیرا برندینگ چیزي است که موتورهاي جستجو هم اکنون ارزش بیشتري براي آن قائل هستند و الگوریتم هایی را براي تشخیص برندهاي معتبر ارائه می نمایند.

۸ – نسخه موبایلی وب سایت

چندین ماه است که گوگل نسخه موبایلی را یکی از فاکتورهاي رنک دهی وب سایت در نتایج جستجو در نظر گرفته است و بنابراین سایت هایی که نسخه موبایلی دارند رتبه بهتري در موتورهاي جستجو خواهند گرفت. امروزه با توجه به افزایش گسترده استفاده کنندگان از موبایل و تبلت براي مرور وب سایت ،  طراحی نسخه موبایلی وب سایت بسیار ضروري می باشد. در حقیقت کاربر می بایست بتواند توسط موبایل و تبلت به راحتی و بدون نیاز به اسکرول صفحه و زوم، وب سایت شما رویت نماید و مطالب آن را مطالعه نماید. همچنین در صورتی که وب سایت شما امکان خاصی را در اختیار کاربران قرار می دهد کاربران می بایست بتوانند عملیات هاي لازم را در سایت شما به راحتی انجام دهند در غیر این صورت ممکن است وب سایت شما را به دلیل عدم نمایش درست در موبایل و تبلت ترك نمایند که این به ضرر کسب و کار و سئو وب سایت شما می باشد. بنابراین در صورتی که هنور نسخه موبایلی وب سایت خود را طراحی نکرده اید  بهتر است هم اکنون اقدام به انجام این کار نمایید.

۹ – سئو – بازدید کنندگان راضی

امروزه سئو چیزي جز بازدید کنندگان راضی وب سایت نیست. بازدید کنندگان رضایت مند شما ، مدت زمان بیشتري را در سایت شما صرف می کنند و ممکن است مطالب شما را در شبکه هاي اجتماعی خود و سایر سایت ها به اشتراك بگذارند و این دو مورد جزو مهترین المان هاي رنکینگ موتورهاي جستجو می باشد و تاثیر به سزایی در رتبه سایت شما خواهد داشت . در حقیقت شما می بایست وب سایت خود و مطالب آن را به گونه اي طراحی نمایید تا کاربران مدت زمان بیشتري را در سایت شما بگذرانند و مطالب شما را به اشتراك بگذارند .

۱۰ – داشتن صبر

داشتن صبر و پشتکار در عملیات سئو مهترین مسئله می باشد و سئو عملکرد یکباره نیست و شما می بایست برنامه ریزی مناسب در آینده براي انجام عملیات هاي لازم براي سئو وب سایتتان را داشته باشید ؛ شما به صورت متداول باید براي وب سایت خود مطالب و محتواي جدید آماده کنید و بک لینک سازي شما نیز می بایست توسط متخصص سئو ادامه یابد ؛ حتی در صورتی که رتبه اول گوگل براي کلمه کلیدي مورد نظر هستید ادامه عملیات سئو شما باعث ماندگاري و بهتر شدن رتبه وب سایت شما می گردد.

۵ / ۵ ( ۱ امتیاز )
0 0 vote
Article Rating
مشترک ها
به من اطلاع بده
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
گفتگو از طریق واتس آپ
wpDiscuz