گروپ دیزاین | ارائه دهنده خدمات نوین

۱۰ ترفند مهم سئو ۲۰۱۸

 ۸ مرداد ۱۳۹۸

۱۰نکته کلیدی سئو ۲۰۱۸

 1. سئو ۲۰۱۸ و اهمیت استفاده از کلمات کلیدی در محتوا : اگر صفحه شما با کلمه کلیدی که در آن استفاده کرده اید مرتبط نیست نباید انتظار رنک بالا در سئو را نیز داشته باشید. البته این به معنا نیست که در استفاده از کلمات کلیدی آزاد هستید و می توانید هر کلمه کلیدی که می خواهید استفاده کنید. فراموش نکنید که کلمه کلیدی می بایست مرتبط با محتوا صفحه باشد و کاربر می بایست به مقصود خود به هنگام ورود به صفحه سایت برسد. انتشار محتوا کار دشواری است و از آن هم دشوار تر بهینه سازی محتوای تولید شده است. این بهینه سازی محتواست که محتوای شما را با ارزش و متفاوت می کند، از این رو، فکر نکنید که درج محتوا تک مرحله ای است و تنها دارای یک مرحله “تولید” است.
 2. سئو ۲۰۱۸ و اهمیت طولانی کردن زمان بازدید کاربران و بازدیدکنندگان : هنگامی که محتوایی را منتشر می کنید، مهم تر از همه و اول از همه باید از خود بپرسید که چطور می توانم کاری کنم تا کاربر دکمه بازگشت را نزند و در صفحه ، پویا باقی بماند. اگر اطلاعات کافی در رابطه با مشتریان، محصولات و بیزینس خود دارید،حالا وقت اثبات این امر است تا کاربر خود را در صفحه نگه دارید.
 3. سئو ۲۰۱۸ و اهمیت بالا بردن کیفیت بیزینس در دنیای واقعی : ترافیکی که از روش های مختلفی نظیر جستجوی صوتی، نقشه گوگل و غیره  وارد سایت شما می شود تماما وابسته به کیفیت و صحت محتوای شما دارد . موقعیت مکانی و اطلاعاتی که از خود در دنیای گوگل انتشار می دهید می بایست با وجود حقیقی شما در دنیای واقعی منطبق باشد.
 4. اهمیت طراحی رسپانسیو در سئو ۲۰۱۸ : امروزه موبایل ها بخش مهمی از سرچ ها و ترافیک ها را از آن خودکرده اند. با این تفاسیر اگر سایت شما برای سرچ های موبایلی آمادگی نداشته باشد، چه اتفاقی می افتد ؟! قسمت مهمی از ترافیک سایت یعنی کاربران موبایل را از دست خواهید داد. از اینجا به بعد باید خود را آماده کنید تا کم کم راهی ته لیست گوگل شوید.
 5. سئو ۲۰۱۸ و محتوای منحصر به فرد در سرتاسر سایت : محتوای منحصر به فرد در سایت به طور خود به خود به همه اتفاقات خوب سرعت می بخشد. این اتفاقات خوبی که از آن صحبت می کنیم ایندکس شدن سریع و عالی در گوگل است. اما چطور می توان از تکراری نبودن محتوای سایت اطمینان خاطر کسب کرد ؟ CMS های مدرن امروزی راهی برای مقابله با محتوای تکراری در اختیار ما قرار می دهند، علاوه براین می توانید از shortcut search در سایت خود نیز استفاده کنید.
 6. سئو ۲۰۱۸ و خوانایی سایت بر روی گوشی موبایل : خوانا بودن سایت بر روی گوشی های موبایل از نکات بسیار مهم در سئو ۲۰۱۸ محسوب می شود. با استفاده از ابزار های مختلفی می توانید از Mobile Friendly بودن سایت خود اطمینان حاصل پیدا کنید. یکی از ابزار های خوب و البته مفید سایت : https://search.google.com/test/mobile-friendly  می باشد.
 7. سئو ۲۰۱۸ و محتوای مفید و منحصر به فرد در سایت : برای نیاز و سوالات کاربران بهترین پاسخ باشید. بهترین پاسخ ها به سوالات جایگاه بهتری را نیز به خوداختصاص می دهند.
 8. سرعت سایت در سئو ۲۰۱۸ فراموش نکنید :  سریعترین صفحه معمولا سایت برنده از دید گوگل است. سایت های سریع یعنی دسترسی آسان کاربر به صفحات وبسایت ما، بنابراین نمی توان از این فاکتور مهم در رنک بندی سایت چشم پوشی کرد. در کاهش دادن سرعت سایت می بایست به قوانین CDNS توجه کنید، زیر پا گذاشتن هنجارهای CDNS سرعت سایت را کاهش می دهد .
 9. سئو ۲۰۱۸ و تعداد جستجوی کلمه کلیدی : کاربران هرچقدر هم که وفادار باشند برای پیدا کردن مطلب و صفحه مورد نیازشان به جای عبور کردن از لینک های داخلی شما از گوگل پاسخ خود را جویا می شوند و در گوگل سرچ می کنند. بنابر این، در استفادهاز کلمات کلیدی هر محتوا توجه کنید تا کاربران خود را دوباره به سایت برگردانید.
 10. جذب CTR مرتبط از صفحات موتور جستجو  : بهینه سازی صفحات با کلمه کلیدی به همان اندازه که آسان است و به همان اندازه نیز مهم است. لیستی از کیوردها و کلمات کلیدی مد نظر خود را پیدا کنید و آنها را به طور مناسب در متن ، متا تگ ها و قسمت توضیحات صفحات استفاده کنید. CTR بیشتر ، در نهایت موجب رنک بهتر شما خواهد شد.

خلاصه :

۱۰ فاکتور مهم در سئو ۲۰۱۸ بر اساس اهمیت بدین ترتیب اند :

 1. توجه به عدد Link Authority و domain-level
 2. استفاده از کلمات کلیدی در محتوا
 3. طولانی کردن زمان بازدید کاربران و بازدیدکنندگان
 4. خوانایی سایت در گوشی موبایل
 5. تعداد کلمه کلیدی سرچ شده در سایت ، و یا نام برند و آدرس وب سایت
 6. سرعت لود سایت
 7. استفاده از طراحی رسپانسیو
 8. دریافت کلیک ( CTR) مرتبط با کلمه کلیدی از سوی گوگل
 9. متن منحصر به فرد در صفحات سایت
 10. صفحات ساپورت شده توسط HTTPS/SSL
0 0 vote
Article Rating
مشترک ها
به من اطلاع بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
گفتگو از طریق واتس آپ