گروپ دیزاین | ارائه دهنده خدمات نوین

چک لیست مهمترین نکات سیٔو در سال ۲۰۱۹

 ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

۱- برای سایت Google Analytics نصب کنید.

۲- Google Search Console ابزار مهم دیگری است که در همان ابتدا باید برای سایت راه اندازی کنید.

۳- اگر از وردپرس استفاده میکنید نسخه رایگان افزونه Yoast SEO را نصب کنید. کمک زیادی در رعایت اصول سیٔو به شما خواهد کرد.( البته بهتر هست که از نسخه های pro یا حرفه ای نرم افزار استفاده کنید تا نتایج بهتری را بگیرید.)

۴- ابزار Google Search Console را برای مطلع شدن از خطاهای فنی از جمله missing titles ، crawl errors و سایر خطاهای ممکن، بررسی کنید.

۵- با استفاده از سایت screamingfrog لینک های معیوب (Broken Links) و چند مشکل فنی دیگر را میتوانید بررسی کنید.

۶- از ابزار Google Adwords Keyword Planner برای به دست آوردن کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید. پس از اینکه با استفاده از این ابزار میزان سرچ ماهیانه هر یک از کلمات مورد نظرتان را متوجه شدید، از سایت KWfinder استفاده کنید تا متوجه شوید دشواری و سطح رقابت در هریک از کلمات در گوگل چقدر است. سپس با توجه به این دو شاخص مهم تصمیم بگیرید که کدام کلمات را به عنوان کلمات کلیدی سایت خود انتخاب کنید. معمولا بهتر است از کلماتی که میزان سرچ کم و طبیعتا میزان رقابت کمتری دارند شروع کنید.

۷- روش های لینک سازی رقبای خود را مورد بررسی قرار دهید و از آن ایده بگیرید.

۸- مهمترین کلمات کلیدی خود را در تک Title سایت اضافه کنید.

۹- کلمات کلیدی را در Meta Description نیز استفاده کنید. البته اهمیت این مورد و مورد قبلی که بیان شد، این روزها کمتر از قبل است اما به هر حال نکاتی هستند که باید رعایت شوند.

۱۰- از کلملات کلیدی در تگ H1 استفاده کنید. عناوین و توضیحات تکراری در مطالب خود به کار نبرید.

۱۱- محتوایی که تولید میکنید باید حداقل دارای ۵۰۰ کلمه باشد که البته این عدد مینیمم کلمات ممکن را بیان میکند و قطعا بهتر است در صورت امکان ۱۰۰۰ الی ۳۰۰۰ کلمه را در مقاله
خود داشته باشید. همه این آمار و ارقام با این فرض بیان شده اند که محتوای تولیدی شما مفید و کاربردی باشد و مشکلی را از کاربرانتان حل کند. در غیر این صورت به هیچ عنوان مطلب غیر ضروری و اضافی را برای طولانی تر نمودن مطلب، به آن اضافه نکنید.

۱۲- توصیه شده است از کلمات هم خانواده کلمات کلیدی در مقاله تان استفاده کنید.

۱۳٫سعی کنید مهمترین کلمه کلیدی خود را در URL سایت خود استفاده کنید. البته اگر سایتی دارید که قدمت و اعتبار قابل توجهی دارد، تغییر آن به صلاح نیست.

۱۴-عنوان و تگ ALT تصاویر و موجود در سایت را به صورت کاملا توصیفی بنویسید چرا که موتورهای جستجو به این موارد توجه می کنند.

۱۵- به لینک سازی داخلی اهمیت بدهید. اگر مطلبی در سایت شما وجود دارد که به پست جدیدتان مرتبط است، با یک جمله مناسب، کاربر را به مطالعه آن مطلب دعوت کنید. این مسیٔله باعث میشود مخاطب شما زمان بیشتری را در سایت شما صرف کند و سیٔو شما بهبود پیدا کند.

۱۶- از ابزارهایی مثل Google page speed insights یا GTmetrix استفاده کنید تا سرعت سایت خود را بهینه سازی نموده و تا حد ممکن افزایش دهید.

۱۷- به وسیله ابزار Google’s mobile friendly testing tool اطمینان حاصل کنید که سایت شما در ابعاد صفحات موبایل هم به طور مناسبی نمایش داده میشود.

۱۸- برای سایت خود site map ایجاد کنید و آن را به گوگل سرچ کنسول معرفی کنید. ساخت نقشه سایت نیاز به تخصص خاصی ندارد. شما میتوانید از ابزارهای مخصوص این کار استفاده کنید. به طور مثال : XML-Sitemaps.com

۱۹- فایل robots.txt بسازید و آن را به گوگل سرچ کنسول معرفی کنید اگر سوالی در مورد این مطلب دارید حتما در قسمت کامنت ها مطرح کنید.

۲۰ – یک وبلاگ بسازید و مقالات خود را در وبلاگ منتشر کنید.

۲۱-از تصاویر بهینه استفاده کنید . برای بهینه سازی تصاویر می توانید از سایت tinypng.com استفاده کنید

باید توجه کرد تکنیک های سئو یک امری تکراری است که به مرور زمان به روز میشوند و اگر شما این نکات را به صورت مستمر انجام ندهید نتیجه چشمگیری نخواهد داشت.همچنین می بایست خودتان را به روز کنید و از تکنیک های جدید مطلع شوید.

اگر مدیر سایت هستید و فقط قصد دارید که مشکلات سایت و سئو را به ما بسپارید روی لینک مقابل کلیک کنید. (سئو سایت) و یا اگر قصد دارید در کلاس های بهینه سازی و سئو ما شرکت کنید بر روی لینک مقابل کلیک کنید.(آموزش سئو )

 

0 0 vote
Article Rating
مشترک ها
به من اطلاع بده
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
گفتگو از طریق واتس آپ