گروپ دیزاین | ارائه دهنده خدمات نوین

سئو کار ها چه کسانی هستند؟

 ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

در این مقاله قصد داریم به صورت کلی انواع سئو و تکنیک هایی که سئو کار ها در پیش می گیرند را معرفی کنیم. با این مقاله شما می توانید راحت تر استراتژی سئو خود را برنامه ریزی کنید.پس با ما همراه باشید.

سئو کار ها چه کسانی هستند؟

Ways to fail in your SEO process.

سئو کلاه سیاهBlack hat SEO

زمانی که شما اقدام به راه اندازي یک سایت می کنید اگر هدف فقط و فقط کسب رتبه هاي بالاتر در نتایج جستجو باشد و براي رسیدن به این هدف سعی کنید قوانین موتورهاي جستجو را دور بزنید و یا با استفاده از تکنیک هاي نامتعارف بخواهید ربات هاي موتورهاي جستجو را منحرف کنید، اصطلاحا شما از روش هاي سئو کلاه سیاه در حال استفاده هستید.

به عنوان مثال فرض کنید یک برند تولید کننده مواد غذایی به جاي تمرکز بر روي کیفیت محصولات خود در سوپر مارکت ها با پرداخت درصد سود بالاتر از فروشندگان بخواهد که مشتریان را هنگام خرید و انتخاب بین محصولات مشابه از برند هاي مختلف ان ها را کامل تشویق و ترغیب به خرید آن برند خاص بکنند. همین مثال در سئو سایت نیز دقیقا صادق است یعنی وب سایت ها با توجه به این موضوع که داشتن لینک در سایر سایت ها یکی از فاکتورهاي مهم موتورهاي جستجو براي امتیاز دهی بالاتر به وب سایت ها می باشد اقدام به خرید لینک در سایر سایت ها بکنند.

همان طور که اشاره شد مهمترین چیز براي موتورهاي جستجو کاربرانشان هستند و مهمترین موضوع براي کاربرانی که از موتورهاي جستجو استفاده می کنند نیز زمانشان می باشد یعنی می خواهند در کمترین زمان به دقیق ترین و کاملترین نتایج مربوط به جستجو هاي خود دست پیدا کنند، بنابراین موتورهاي جستجو همیشه در تلاش هستند سایت هایی که از سئو کلاه سیاه استفاده می کنند را پیدا کرده و جریمه کنند، جریمه هایی که باعث از بین رفته نتایج کسب شده این سایت ها و افت شدیددر نتایج جستجو خواهد شد.

 

سئو کلاه سفیدWhite hat SEO

در مقابل سئو کلاه سیاه، سئو کلاه سفید قرار دارد یعنی روش ها و تکنیک هایی که فقط بر روي کاربران و مخاطبین سایت تمرکز دارند و به طور کامل قوانین و دستورالعمل هاي موتورهاي جستجو را رعایت می کنند. در استفاده از این روش شما می توانید مطمئن باشید که هیچ خطر و جریمه اي متوجه سایت شما نمی باشد اما دو نکته قابل توجه است یکی اینکه ناخواسته بسیاري از کارها و اقداماتی که مربوط به سئو کلاه سیاه است را ممکن است در سایت خود انجام دهید و دیگر اینکه صرفا با تکنیک هاي سئو کلاه سفید براي بسیاري از موضوعات پرمخاطب و رقابتی به نتیجه نخواهید رسید و نخواهید توانست جایگاهی در صدر نتایج جستجو پیدا کنید و اینجا است که سئو کلاه خاکستري به وجود می آید که درحقیقت بین سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید قرار می گیرد. سئو کلاه سفید تکنیک ها و روش هاي استانداردي که موتورهاي جستجو خود نیز آن ها را مشخص کرده اند و آن ها را به عنوان قسمتی از یک طراحی خوب و استاندارد به حساب می آورند.

 

سئو کلاه خاکستريGray hat SEO

سئو کلاه خاکستري در حقیقت بین سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه قرار دارد.

فرض کنید شما می خواهید در آزمون کنکور دانشگاه ها شرکت کنید، یک راهکار این است که صرفا کتب و منابع درسی معرفی شده را مطالعه کنید، روش دیگر نیز این است که در کنار مطالعه دقیق منابع درسی از کلاس هاي کمک آموزشی، تکنیک هاي تست زنی و… استفاده کنید. )البته این یک مثال است و شرکت در کلاس هاي کمک آموزشی و آشنایی با تکنیک هاي تست

زنی و .. خلاف قوانین سازمان سنجش نمی باشد)

در سئو کلاه خاکستري، نه %۱۰۰ طبق قوانین موتورهاي جستجو حرکت می کنیم و نه برخلاف آن ها، یعنی با توجه به احترام به قوانین و دستورالعمل هاي موتورهاي جستجو و رعایت آن ها بر روي نکات و فاکتورهایی که براي رتبه بندي سایت ها توسط موتورهاي جستجو مهم می باشد تمرکز می کنیم و بدون اینکه بخواهیم از این نکات سوء استفاده کنیم از آن ها جهت بالا بردن رتبه سایت خود کمک می گیریم.

رایج ترین مثالی که در این خصوص وجود دارد لینک هاي خارجی سایت می باشد، گوگل صراحتا اعلام می کند که شما نباید اقدامی جهت گرفتن لینک براي سایت خود بکنید به خصوص خرید لینک )به دیگران پول بدهید تا لینک سایت شما را در سایت خود منتشر کنند( اما از آنجایی که یکی از فاکتورهاي مهم در سئو و رتبه بندي موتورهاي جستجو تعداد و کیفیت لینک هاي است که سایر سایت ها به ما داده اند، بنابراین ما منتظر نمی نشینیم که سایر سایت ها به ما لینک بدهند بلکه خود براي گرفتن لینک از سایر سایت ها اقدام می کنیم.

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
مهدی آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک ها  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
به من اطلاع بده
مهدی
مهمان
مهدی

سلام بسیار مقاله خوبی بود

گفتگو از طریق واتس آپ